Sanal Ofis

SANAL OFİS NEDİR?

Sanal Ofis, yeni kuracağınız şirketiniz için gerekli adres bilgisi sağlayarak gerektiğinde toplantı ve görüşmeleriniz için uygun ortam sağlayarak gereksinim duyulan tüm ihtiyaçlarınızı sağlayabileceğiniz ve müşterilerinizi ağırlayabileceğiniz bir ofis türüdür.

Sanal ofis konseptine sahip firmalar günümüzde birçok kisinin tercih ettiği profesyonel bir çözüm ortağı olmuştur.

Sanal ofisler birbirinden farklı gereksinimlere ihtiyaç duyanlar için ideal bir çözümdür. Sık seyahat edenler, ofisi fazla kullanmayanlar ya da evden çalışanlar daha kurumsal bir görünüme kavuşmaktadır.

Sürekli kullanılmayan özel ofislere fazla para ödemenize gerek kalmadan sanal ofis çözümleri sunan firmalar birçok alternatif seçenek ile sizlere prestijli bir is hayatı sunmaktadır.

Ekonomik ücretler ödeyerek size ait prestijli bir is adresiniz, kurumsal bir telefonunuz ve toplantı odalarınız olabilecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

SANAL OFİS ADRESİNDEN KİMLER YARARLANABİLİR?

 • Yeni iş Kuracak Şahıslar ve Firmalar ,
 • Sahada ve işini evinden takip eden işletmeler ,
 • Fiziki Ofis Adresine İhtiyac Duyan Firmalar,
 • Şirket Adresini Taşımak İsteyenler,
 • İyi lokasyonlu bir iş adresi kartviziti isteyen firmalar,
 • Ofis Maliyetlerini Düşürmek isteyen işletmeler

Yasal Ofis adresi kiralayarak sabit bir adresten faydalanabilirler.

SANAL OFİSTEN, TASFİYE HALİNDEKİ BİR ŞİRKET YARARLANABİLİR Mİ?

Şirketler için resmen kapanma işlemi yaklaşık iki yıl sonra gerçekleşir. Bu süreçte bir yasal adres gereklidir ve bu süreçte sanal ofisten tasfiye halindeki şirketlerde faydalanabilir.

SANAL OFİS YASAL BİR SEÇENEK MİDİR?

Türk ticaret kanununda şirket adresi gösterilecek yerin detaylı bir tanımı yapılmamıştır. Bu konuda ayrı su saati olmalı, ayrı girişi olmalı gibi detaylı tanımlamalar yoktur. Önemli olan şirketin işlerini yapabileceği; resmi yazışmaları yürütebileceği sabit bir yerinin olmasıdır. BATI E-OFİS şubeleri bünyesinde onlarca şirket kurulumu yapılmıştır. Kanuna aykırı bir durumla hiç karşılaşılmamış olup sonradan şirket kapatılması, faaliyetlerinin dondurulması gibi bir durum da hiç yaşanmamıştır. Bu sebeple  Sanal ofis yasaldır ve BATI E-OFİS bu güvence ile çalışmalarına devam etmektedir.

İŞ YERİNİZ OLARAK EV ADRESİNİZİ GÖSTERMEK DAHA UCUZ OLUR MU?

Yeni yapacağınız bir iş için evden çalışmak ve ev adresinizi OFİS olarak kullanmak daha maliyetsiz görünse de işin içine girdiğiniz de maliyet hesabı kaleme vurulduğunda karşılaşacağınız rakamların daha maliyetli olduğunu göreceksiniz.Örneğin stopaj vergisi de bu kalemlerden birisi..

Evinizde 2000 TL ye kiracı olduğunu düşünecek olursak sadece stopaj vergisi olarak  bu durumda ayda 500 TL vergi ödemeniz gerekmektedir.

Sanal ofisle çalıştığınız da bu giderleri minimum düzeyde tutabilir ve kendinizi daha güvenli hissedebilirsiniz.

Ayrıca BATI E-OFİS ‘de bütün bu süreçlerle ilgili de her zaman ücretsiz danışmanlık verilir. Mali müşavirinize stopaj vergisini ve tebligatlara zamanında yanıt vermenin önemini mutlaka sorarak detaylı bilgi almanızı öneririz.

YOKLAMA MEMURU AÇILIŞ YAPABİLİR Mİ?

 • BATI E-OFİS şubeleri bünyesinde onlarca şirket kurulumu yapılmıştır. Resmi anlamda hiç bir zorluk yaşamadığımız gibi, Vergi ve yoklama memurları da sanal ofisin avantajlarının farkındalar.
 • Sanal ofislerde kamera kayıtları, santral sistemleri, diğer müşterilerin varlığından  dolayı kötü niyetli kişilerin  sanal ofis tercih etmesi mümkün olmamaktadır .
 • Sanal ofisler daha güvenilir hale getirdiğinden vergi ve yoklama memurları tarafından da desteklendiği  tecrübelerimiz dahilinde kanıtlanmıştır

İŞ YERİNİZ OLARAK EV ADRESİNİZİ GÖSTERMEK DAHA GÜVENLİ OLUR MU ?

 • İş adresiniz sizin vitrininiz pozisyonunda bir lokasyon olacağı için, ev adresinizi kullanmak güvenli bir seçim olmayacaktır.
 • Sanal ofis kullanmanız her zaman daha güvenli olacaktır.
 • Nedenine gelecek olursak öncelikle işle ilgili bütün evraklarınız işinde deneyimli sekreterlerimiz tarafından teslim alınır, kaybolmaması için dosyalanarak  size bilgi verilir.
 • Ticari rekabetin çetin ve acımasız geçtiği bir dünyada ailenizi korumak adına ev adresinizi iş adresi olarak kullanmak pek doğru olmayacağı için bu noktada sanal adres gene kafanızı rahatlatacak bir seçenek olarak önünüze çıkar.
 • Asla gerçekleşsin istemeyiz ancak acımasız ticari rekabet sonucu yapılabilecek bir hatada, haciz memurlarının evinizin kapısına gelmesinin önüne sanal adres kullanarak da geçmiş olursunuz. Bu konuda detaylı sorularınız olursa bizi arayınız.
TEKLİF İSTEYİN